Štruktúra spoločnosti

Altermed člen skupiny Omega Pharma Group

Nadnárodná skupina Omega Pharma Group vstúpila na český trh prostredníctvom akvizície českého výrobcu Altermed Corporation v roku 2008. Vstup investora priniesol zmenu názvu pôvodne českého výrobcu na Omega Altermed, zmenu loga, sídla i managementu. Firma sa presťahovala z Olomouca do Brna Šlapanic, odkiaľ obsluhuje český a slovenský trh, ako aj svoj rozvoj v oboch teritóriách.

Akvizícia priniesla nové možnosti a príležitosti. Omega Altermed týmto krokom výrazne rozšírila sortiment výrobkov v oblasti lekárenskej dermo kozmetiky, zdravotníckych prostriedkov a stravovacích doplnkov a získala tiež nové zahraničné teritória odbytu.

K ďalšiemu míľniku v histórii spoločnosti došlo 1. júna 2012 akvizíciou významnej časti portfólia farmaceutickej spoločnosti GlaxoSmithKline. Omega Pharma týmto od GSK získala popredné značky ako napr Lactacyd, Abtei, Solpadeine, Zantac, Nytolu a Beconase a spoločnosť Omega Altermed okamžite rozšírila svoje portfólio o kľúčový brand Lactacyd a ďalej Libenar. Následkom tejto akvizície došlo k organizačným zmenám spoločnosti ústiace k vzniku novej divízie. Popri existujúcej "Pharma division" vzniká "Consumer Health Care division". Omega Altermed je tak prítomná vo všetkých distribučných kanáloch, ako na farmaceutickom OTC trhu, tak v širokej distribúcii mass-marketu (drogérie, hypermarkety, supermarkety, ai).

Súčasne sa podarilo plynule nadviazať na globálnu „ Happy people“ stratégiu firmy, z ktorej vychádza aj logo firmy.
Belgická Omega Pharma Group vznikla v roku 1987 ako malá firma s 2 ľuďmi a vstupným kapitálom 7500 euro. Dnes pôsobí v 40 teritóriách a zamestnáva viac ako 2000 ľudí. Celosvetovo patrí medzi 10 najvýznamnejších hráčov na trhu zdravotníckych prostriedkov a stravovacích doplnkov s ročným obratom 856 mil.euro. Za úspešným rozvojom firmy stojí predevšetkým prvotriedna kvalita a vysoká účinnosť všetkých produktov, ktoré zvyšujú kvalitu života, a preto si získali zákazníkov po celom svete.

OMEGA PHARMA, a.s., Česká republika

Orgány společnosti a podpisová práva:

Předseda představenstva: PharmDr. Michal Krejsta, MBA

 

OMEGA PHARMA s.r.o., Slovenská republika

Jednatelia spoločnosti a podpisové práva:

Jednatel: PharmDr. Michal Krejsta, MBA